بازار زیره سبز ایران
پنج شنبه , فروردین ۱۶ ۱۴۰۳
خانه / زیره ایرانی / صادرات زیره سیاه مرغوب ایرانی

صادرات زیره سیاه مرغوب ایرانی

 • صادرات زیره سیاه به صورت عمده توسط کدام کشور انجام می شود؟ آیا مرغوب ترین زیره سیاه خاورمیانه از گمرک ایرانی صادر می شود؟

  زیره سیاه کرمانی مشهور ترین نوع این میوه در بین سایر هم نوعان کشوری و یا جهانی خود می باشد.

  اگر به نرخ صادرات زیره سیاه توجه شود؛ بیشترین میزان اعتبار از لحاظ مرغوبیت بلا شک متعلق به زیره سیاه ایرانی است. حتی برخی بازارهای دنیا قیمت زیره سیاه که در ایران رشد یافته، تعیین کننده ی اصلی نرخ این محصول در بین مشتریان آن می باشد.

  میوه ی آن کاملا پرمحصول بوده و اگر آفات نباتی و کم آبی در زمان رشد گیاه زیره سیاه را اذیت نکند، میزان برداشت زیره سیاه در سال می تواند سود بسیار خوبی را عاید سرمایه گذارانی که برای خرید زیره سیاه ایرانی به سراغ مزرعه داران این میوه می روند، کند.

  زیره سیاه ایرانی توانسته بیشترین سهم را در بین رقبای خود برای صادرات در اختیار گرفته و این مهم را مدیون زیره سیاه کوهی می باشد که بیشترین تراکم آن در کوه های توابع کرمان یافت می شود.

  زیره کوهی

  صادرات زیره سیاه ایرانی

   

  همانطور که گفته شد زیره سیاه ایرانی توانسته سهم قابل توجهی را در بازار های صادراتی به خود اختصاص دهد، اما در چند سال اخیر تولید این محصول در کرمان دچار مشکلات فراوان شده که بر روی صادرات این محصول نیز تاثیر بسیار گذاشته است.

  خشکسالی های پی در پی در کرمان سبب کاهش میزان برداشت زیره سیاه در این استان شده است.

  همانطور که گفته شد زیره کوهی کرمان از ادویه های محبوب در سراسر جهان به حساب می آید.

  اما مشکلاتی از جمله کم آبی برداشت این محصول را به حدی کاهش داده است که واردات این محصول برای سایر کشور ها صرفه اقتصادی ندارد به همین دلیل گرایش ها بیشتر به سمت زیره سیاه پرورشی میل پیدا کرده است.

  منبع: بازار ادویه ایران

  امتیاز شما به این مقاله

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
  صدیقی (شرکت داریس)
  راه های ارتباطی:
  شماره موبایل: 09120823093
  شماره تلفن ثابت:03434289676
  شماره فکس:03434333838
  پست الکترونیکی: daryscompany@gmail.com

  مطلب پیشنهادی

  سایت فروش اینترنتی زیره سیاه در بازار داخلی کشور

  سایت فروش اینترنتی زیره سیاه در بازار داخلی کشور این محصول پر مصرف را به طور غیر حضوری در اختیار مشتری ها قرار می دهد. از این رو اشخاصی که خریدار این نمونه گیاه

  دیدگاهتان را بنویسید