بازار زیره سبز ایران
خانه / دسته‌بندی نشده / نحوه تجارت زیره در بازار

نحوه تجارت زیره در بازار

زیره همانند سایر محصولات کشاورزی که در بازار بفروش می رسند برای قیمت گذاری شرایط و موارد خاصی مورد توجه قرار می گیرد در اینجا می خواهیم اشاره ای به نحوه قیمت گذاری زیره داشته باشیم.
زیره به طور کلی به دو نوع زیره سبز و زیره سیاه تقسیم بندی می شود، تفاوت اصلی آن دو را می توان به اندازه و عطر آن ها نسبت داد. زیره سیاه عطر قوی تری دارد و باریک تر نیز می باشد اما زیره سبز از حجم بیشتری برخوردار است اما عطر آن در مقایسه با زیره سیاه کمتر می باشد ( همانطور که می دانید عطر زیره یکی از مواردی است که در قیمت گذاری آن تاثیر می گذارد) همچنین به دلیل این موضوع که بیشتر زیره سیاه به صورت دیمی یا به عبارت دیگر کوهی در مناطق صعب العبور رشد می کند و برداشت آن بیشتر توسط افراد بومی صورت می گیرد قیمت آن بالا می باشد این موضوع در زیره سبز که بیشتر سطح محصول برداشت شده به صورت پرورشی کشت می شود بر عکس می باشد. از این مورد نیز می توان به عنوان یکی از دلایل قیمت بالای زیره سیاه نام برد.
به طور کلی زیره را بر اساس اندازه و عطر آن ها قیمت گذاری می کندد هرچه زیره ریز تر و عطر قوی تری داشته باشد قیمت آن به مراتب بالاتر می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمدامین صدیقی (شرکت داریس)
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120823093
شماره تلفن ثابت:03434289676
شماره فکس:03434333838
پست الکترونیکی: daryscompany@gmail.com

مطلب پیشنهادی

پودر زیره سبز

مصرف پودر زیره سبز ایرانی

پودر زیره سبز یکی از پر مصرف ترین نحصولات در صنعت غذا می باشد. این …

پاسخی بگذارید